Mladý, nenápadný, s pronikavým úsudkem a navíc milovník opery – jedinečná posila oxfordské policie. Britský seriál (2018). Hrají: S. Evans, R. Allam, A. Lesser, S. Rigby a další. Režie Johnny Kenton

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Po zavření stanice v Cowley si mohl Morse vybrat, buď uniforma, nebo výpověď. Rozhodl se pro uniformu a řeší případy hodné venkovského policisty.

Po pohřešované školačce pátrají detektivové, on hledá zatoulaného koně. Když ho najde uprostřed pole, najde bohužel i tělo mrtvé holčičky. Někdo ji s květinami položil mezi klasy. Případ přijedou vyšetřovat jeho bývalí kolegové. Thursday je nyní podřízen mladému arogantnímu veliteli, který se kdysi nad všemi v Cowley povyšoval. A nyní to dává Thursdayovi i Morsovi „sežrat“. Morse se chová jako vždy, je pečlivý, vše domýšlí, ale detektivy je odkázán do patřičných mezí a od případu odstaven.

A mezitím se objevují další mrtví – feťáci, kteří dostali dávku říznutého heroinu. Při všech případech nedává Jimovi spát vrah jejich kolegy George a přemlouvá Morse, aby spolu pátrali dál.

Originální názevEndeavour VI / Pylon
Stopáž90 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrSeriál