Mimořádný koncert, ve kterém umělecký šéf milánské Scaly Riccardo Chailly řídí Dvořákovu Novosvětskou a kompozice italského filmového skladatele Nina Roty na náměstí Piazza del Duomo.

Pro návštěvníky lombardské metropole byl ve svém sedmém ročníku volně přístupný Koncert pro Milán 2019. Centrální náměstí Piazza Duomo, jeden z klíčových symbolů města, se v neděli 9. června za soumraku přeměnil na obrovské koncertní pódium a před televizními kamerami se představil orchestr Filarmonica della Scala pod taktovkou šéfa věhlasného operního domu Riccarda Chaillyho. Pro české diváky byla tato hudební událost obzvlášť přitažlivá, protože v úvodu zazněla Symfonie č. 9 e moll „Z Nového světa“ Antonína Dvořáka.

Druhá část večera připomenula 40. výročí úmrtí italského skladatel Nina Roty (zemřel 10. dubna 1979 v Římě), který se nejvíce proslavil svou filmovou hudbou, zejména ke kinematografickým dílům Federica Felliniho a Luchina Viscontiho. Zazněly mj. Suite del Balleto, soundtrack z filmu La Strada, který získal Oscara za nejlepší zahraniční film v roce 1957, a hudba k Felliniho snímku Zkouška orchestru (Prova d’orchestra).

Napište nám