Borg/McEnroe

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Wimbledon, 1980. Tenisový zápas, který přepsal dějiny sportu a navždy změnil i životy obou soupeřů. Sverrir Gudnason a Shia LaBeouf v hlavních rolích švédského koprodukčního dramatu.
Borg/McEnroe

Švédský tenista Björn Borg je považován za nejlepšího tenistu všech dob. Několikanásobný vítěz předních turnajů French open a Wimbledonu byl známý svým precizním a soustředěným stylem, za který se mu přezdívalo Ledový muž. Oproti tomu Američanovi Johnu McEnrovi se přezdívalo Superspratek pro jeho výbušnou povahu, které dával průchod i při zápasech. McEnroe se stal Borgovým vyzyvatelem ve finále Wimbledonu v roce 1980, v zápase, který se do historie zapsal jako jedna z největších sportovních bitev vrcholového tenisu.

Hvězdně obsazené koprodukční sportovní drama Januse Metze sleduje Björna Borga (Sverrir Gudnason) na vrcholu jeho kariéry, kdy švédský tenista stojí před obhajobou pátého wimbledonského titulu. John McEnroe je proti tomu na začátku své vrcholové sportovní dráhy, ale okolí pobuřuje více jeho chování na kurtu než sportovní výkony. Snímek Borg/McEnroe sleduje střet dvou na první pohled zcela odlišných mužů a sportovních rivalů, kteří ale mají společného více, než si dokáží připustit. Precizně budovaná psychologická drobnokresba obou mužů se odráží v bitvách na tenisovém kurtu, kde jediná chyba může znamenat pád z výsluní slávy.

Debut Januse Metze, který se natáček i v českých lokacích, měl premiéru na prestižním Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu a získal řadu ocenění, včetně nominace za nejlepší mužský herecký výkon na Evropských filmových cenách pro Sverrira Gudnasona.

Napište nám