Oslava adventu hudbou a zpěvem. Dvacetičlenný bigband, dvě stovky nadšenců ve sboru a v jejich čele charismatický sbormistr a šoumen Terry English, v Ostravě žijící Brit.

OZG je unikátní projekt, který měl v Ostravě premiéru v roce 2013 a od té doby se rozrostl do rozměrů a podoby, jaká nemá v ČR obdoby. 20členný bigband, 200 nadšenců ve sboru a v jejich čele charismatický sbormistr a šoumen Terry English, v Ostravě žijící Brit, hlava celého projektu. Oslava adventu hudbou a zpěvem i letos na přelomu listopadu a prosince beznadějně naplnila největší ostravskou multifunkční halu Gong v Dolní oblasti Vítkovic, a to hned třikrát po sobě. OZG je každoročně nové seskupení, kdy se ve sboru setkávají jak zkušení zpěváci, tak naprostí amatéři. Muži a ženy ve věku 15–70 let. Mnozí z nich nejsou věřící, mnozí neumí noty, jiní zase angličtinu. Ale po měsíci zkoušení vtrhnou všichni na jeviště jako bílá lavina, připravená pod vedením Terryho Englishe zpívat jako o život, neboť právě osobní účast a spontánní prožitek ke gospelu neodmyslitelně patří. Ostatně během koncertu se sbor na jevišti postupně rozroste o tisícihlavý chór v hledišti, a ve finále už není v celé hale nikdo, kdo by nezpíval, netleskal a nehoupal se do rytmu.

Pro ty, kdo nebudou mít šanci zažít radostnou a roztančenou předvánoční atmosféru koncertu naživo, bude určen náš televizní záznam ve vánočním vysílání ČT. Stejně jako je každým rokem nové složení 200členného sboru, je pokaždé jiná a plná překvapení i dramaturgie koncertu, jak co do výběru písní (kromě gospelů i příbuzně laděné opusy světové popmusic), tak co do sólistů a hostů.

Napište nám