Komisaři Nina Rubinová a Robert Karow vyšetřují spletité případy vražd v džungli německého velkoměsta. Německý kriminální seriál (2018). Hrají: M. Beckerová, M. Waschke, C. Genzkowová, T. Kalkhof, A. Tesla a další. Režie Sebastian Marka

Na oddělení vražd pošta doručí balíček obsahující useknutý lidský prst. Vyšetřovatelé se ihned vydávají do skladu, ze kterého byl odeslán a objeví zde tělo mrtvé mladé ženy. Případ nabere ještě děsivější rozměry, když Karow zjistí, že na právě probíhajícím filmovém festivalu Berlinale je promítán film Meta s identickým dějem, který právě zažívají. Stala se policie součástí vražedné filmové hry nebo představuje film zároveň klíč, jak odhalit vraha?

Berlínské kriminální příběhy s dvojicí vyšetřovatelů Nina Rubinová a Robert Karow jsou součástí populárního a dlouhou řadu let produkovaného kriminálního cyklu Místo činu. Mezi českými televizními diváky se seriál stal legendou díky původní postavě vyšetřovatele Horsta Schimanskiho. Seriál vznikal od začátku 70. let a je nejdéle souvisle vznikajícím seriálem v Německu, do současnosti bylo natočeno přes tisíc celovečerních epizod. Místo činu zastřešuje kriminální příběhy z několika německých měst, ve kterých působí jednotlivé týmy vyšetřovatelů. Epizody zasazené do Berlína jsou uváděny v české premiéře.

Originální názevStreets of Berlin
Stopáž89 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrSeriál