Pohádkový příběh z doby starého Říma s Ondřejem Vetchým v hlavní roli (1996). Dále hrají: J. Karlík, V. Svoboda, Z. Maryška, D. Hofmanová, G. Ježková a další. Scénář J. Bednář podle L. Apuleia. Kamera H. Štangl. Režie F. Filip

Podivuhodný a tajuplný svět se divákům otevírá v pohádkovém příběhu Zvědavý osel. Tvůrci se obrátili k látce oblíbené už téměř po dvě tisíciletí. Starořímský spisovatel Lucius Apuleius zásluhou své knížky Proměny aneb Zlatý osel nezůstal pouhým pojmem z učebnic. Vypráví o mladíkovi, kterého zvědavost a osudový omyl proměnily v osla. Zatímco hrdina zoufá a neví, jak se vrátit do lidské podoby, my můžeme jeho očima pozorovat společnost, která ho obklopuje.

Televizní pohádka scenáristy Jiřího Bednáře a režiséra Františka Filipa střídá dramatické napětí s komickými chvílemi. Znamenitým představitelem hlavní role – tajemnými kouzly ohrožovaného římského mladíka Lucia – se stal herec Ondřej Vetchý. Spolu s ním se můžeme vydat na pohádkovou cestu do časů, kdy byl náš letopočet ještě velmi mladý.

Napište nám