Nikdo nesmí stát v cestě její vášni. Volná adaptace světoznámé novely Nikolaje Leskova s Florence Pughovou v hlavní roli. Britský film, vyznamenaný řadou cen.

Anglický venkov druhé poloviny 19. století. Kateřina je provdána za mnohem staršího syna velkostatkáře. Mladá dívka v manželství bez lásky citově strádá, v době manželovy nepřítomnosti v ní však probudí nečekanou vášeň mladý čeledín, který na statku pracuje. Jejich vztah nezůstane okolí dlouho utajen, Kateřina je ale pevně rozhodnuta nenechat si své štěstí vzít.

Lady Macbeth je prvním celovečerním filmem anglického režiséra Williama Oldroyda. Jako předloha ke snímku posloužila novela Lady Macbeth Mcenského újezdu ruského autora Nikolaje Leskova, jejíž děj scenáristka Alice Birchová společně s režisérem přesunula z Ruska na anglický sever. Minimalistické, morálně nejednoznačné drama vypráví o proměně dívky v ženu, jež ochutná sílu moci a zmítaná spalující vášní se stane někým, kým pravděpodobně nikdy být nechtěla. V titulní roli podává vynikající výkon vycházející hvězda nejen britského filmu Florence Pughová. Snímek, který byl premiérově uveden na prestižním filmovém festivalu v Torontu, vzbudil zaslouženou pozornost a získal řadu festivalových a filmových cen.

Napište nám