Má vlast bratří Bubeníčků

Nejznámější české hudební dílo v originálním zpracování světově proslulých tanečních umělců – bratrů Bubeníčků. V přímém přenosu ze Staroměstského náměstí v Praze účinkují členové předních evropských baletních souborů: Zürich Ballett, Royal Swedish Ballet, La Scala, Salzburger Landestheater, Semperoper Ballett, Stuttgarter Ballett, Ballett Dortmund a Balet Národního divadla

Obsah pořadu

Přehrát vše

Oba bratři k projektu říkají: „Jedná se o umělecký projekt, který chce významně přispět svou uměleckou hodnotou k oslavám vzniku Československa. Cyklus šesti symfonických básní je dílo, které je zvoleno pro oslavu vzniku republiky příznačně. Bedřich Smetana vytvořil Mou vlast v době dozvuků českého národního obrození, které bylo završeno o třicet let později vznikem samostatného československého státu.“

Umělecká hodnota projektu bude bezesporu na vysoké úrovni, a to vzhledem k profesionalitě, uměleckým invencím a zkušenostem tvůrců a přizvaným světovým baletním hvězdám.

Jiří Bubeníček svoji taneční kariéru prvního sólisty ukončil v Semperově opeře v Drážďanech v roce 2015 a od té doby se již intenzivně věnuje především choreografiím. S touto uměleckou činností začal již v době své aktivní taneční kariéry v roce 1999. V současné době je odbornou veřejností považován za choreografa světové úrovně, který je vyhledáván a oslovován prestižními baletními domy.

Otto Bubeníček ukončil taneční kariéru prvního sólisty v baletním souboru Hamburské státní opery v roce 2015 a spolu s bratrem nadále pracuje na nejrůznějších uměleckých projektech, ke kterým vytváří scénu, kostýmy a hudební kompozice.

* 7. 10. 1974


Stopáž80 minut
Rok výroby 2018
 L HD
ŽánrHudba