Nejznámější české hudební dílo v originálním zpracování světově proslulých tanečních umělců – bratrů Bubeníčků.
Má vlast bratří Bubeníčků

Oba bratři k projektu říkají: „Jedná se o umělecký projekt, který chce významně přispět svou uměleckou hodnotou k oslavám vzniku Československa. Cyklus šesti symfonických básní je dílo, které je zvoleno pro oslavu vzniku republiky příznačně. Bedřich Smetana vytvořil Mou vlast v době dozvuků českého národního obrození, které bylo završeno o třicet let později vznikem samostatného československého státu.“

Umělecká hodnota projektu bude bezesporu na vysoké úrovni, a to vzhledem k profesionalitě, uměleckým invencím a zkušenostem tvůrců a přizvaným světovým baletním hvězdám.

Jiří Bubeníček svoji taneční kariéru prvního sólisty ukončil v Semperově opeře v Drážďanech v roce 2015 a od té doby se již intenzivně věnuje především choreografiím. S touto uměleckou činností začal již v době své aktivní taneční kariéry v roce 1999. V současné době je odbornou veřejností považován za choreografa světové úrovně, který je vyhledáván a oslovován prestižními baletními domy.

Otto Bubeníček ukončil taneční kariéru prvního sólisty v baletním souboru Hamburské státní opery v roce 2015 a spolu s bratrem nadále pracuje na nejrůznějších uměleckých projektech, ke kterým vytváří scénu, kostýmy a hudební kompozice.

Napište nám