Neobyčejný portrét radostí, strastí, návratů a loučení v jedné obyčejné brazilské rodině. Koprodukční rodinný film z předměstí Ria de Janeira

Na předměstí Rio de Janeira stojí rozpadající se domek plný neustálého ruchu, smíchu, výskotu, hudby a občasného křiku či slz. Jde o malé království Ireny, starostlivé matky čtyř synů, manželky nenapravitelného snílka a také sestry nešťastné Soni. Ta nachází společně se svým synem v domku azyl před násilnickým manželem. Pro nejmladší dvojčata to znamená jediné: o postel míň a o hráče na schovku víc! Irena se zároveň dozvídá, že její nejstarší Fernando dostal neopakovatelnou nabídku na stipendium do Německa. Musí ale odjet během několika týdnů a Irena si není vůbec jistá, zda se s ním dokáže rozloučit. Mezi starostmi o syny a také manžela, který každý druhý týden začíná nové podnikání, se navíc pokouší dokončit maturitu ve večerní škole. Irenina rodina už zdá se nikdy nebude stejná, ale pořád může být šťastná.

Mama Brasil (2018) je rodinným filmem par excellence nejen svým zaměřením, ale také okolnostmi vzniku. Scénář spolu napsal manželský pár Gustavo Pizzi, který je zároveň režisérem snímku, a Karine Telesová, která ve filmu ztvárnila hlavní roli Ireny. V rodině pak zůstalo i širší herecké obsazení: rozlítaná dvojčata si zahráli skuteční synové tvůrců, role prostředního Rodriga se ujal jejich bratranec Luan Teles a v menší roli se mihne i režisérův bratr. Díky tomu si tak film udržuje atmosféru hřejivé blízkosti, a to přes řadu nešťastných situací, do kterých se fiktivní rodina dostává.

Napište nám