Hudební kritik s nezaměnitelným hlasem je součástí českého nejen hudebního, ale i společenského života.
Když se řekne Jiří Černý

Hudební legenda v opravdovém slova smyslu. U nás není na hudebním poli většího znalce hudby – od opery, přes pop, folk, rock – jeho znalosti a zkušenosti jsou obrovské. Jeho články v tehdy populárním týdeníku Mladý svět nebo Melodie byly dychtivě očekávány. Jiří Černý jistým způsobem formoval i hudební vkus posluchačů i čtenářů. První československá rozhlasová hitparáda Dvanáct na houpačce byla nesmírně populární. Po ukončení Houpačky z politických důvodů pořádal Jiří Černý v mnoha městech republiky pravidelně své Antidiskotéky, kde pouštěl i zakázané autory žijící v zahraničí.

Tento výjimečný člověk nezůstal pouze u hudby. Jako bývalý sportovec rozumí mnoha sportům a dovede o nich zasvěceně vyprávět. A další, velmi výrazná vlastnost Jiřího Černého – značně se angažoval v politice. V listopadu 1989 se účastnil zakládání Občanského fóra a v prosinci 2011 v Lucerně uváděl koncert Pocta Václavu Havlovi.

Ve filmu se ohlíží za svým profesním i soukromým životem. Vysvětluje hodnotící kritéria v posuzování hudby. K jeho osobnosti se vyjadřují jeho přátelé i kolegové.

Jiří Černý je neodmyslitelnou součástí českého hudebního i společenského života. I po osmdesátce je stále aktivní a originální.

Napište nám