Ohlasová hra se zpěvy o křivdě, moci, nenávisti a o tom, jak se Češi smiřovali s vyhnáním Němců z našeho pohraničí po druhé světové válce.
Režie: Radim Špaček, Ivan Krejčí. Scénář: Tomáš Vůjtek. Hrají: Marek Cisovský, Michal Čapka, Josef Kaluža, Vladislav Georgiev a další.
Smíření

Ostravská Komorní scéna Aréna uzavírá v inscenaci Smíření, jež získala Cenu divadelní kritiky, historickou trilogii svého autora Tomáše Vůjtka. Tak jako v předchozích dvou oceňovaných hrách S nadějí i bez ní a Slyšení, i tentokrát se dotýká dalšího neuralgického místa našich dějin 20. století. Děj Smíření se odehrává v českém pohraničí těsně po konci 2. světové války, kdy při divokém odsunu a v internačních táborech docházelo k těžkým zločinům na německých spoluobčanech, za které téměř nikdo nebyl potrestán. Autor opět vychází ze skutečných událostí a ožehavé téma, dodnes dělící naši společnost, spolu s režisérem Ivanem Krejčím odlehčují formou svérázného kabaretu, kde se střídají komorní scény se sborovými, využívají nadsázku a sarkastický černý humor a podtrhávají tak mrazivé svědectví i tragédii, která nutí diváka k zamyšlení. Televizní záznam navíc přenáší svébytnou divadelní stylizaci do reálového prostředí chátrajícího statku v parném létě a filmovým snímáním dává vyniknout skvělým hereckým výkonům i jednotlivým obrazům.

Napište nám