Let Ivana Vyskočila

Životní příběh spisovatele, herce, dramatika a profesora, originální legendy takzvaných malých divadel. Režie P. Petráková Slancová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Ivan Vyskočil je prozaik, dramatik, představitel autorů a herců takzvaných malých divadel. Narodil se v rodině knihařského specialisty konzervátora. V roce 1948 odmaturoval na gymnáziu a začal studovat na dramatické konzervatoři. Po roce však přešel na studium herectví a režie na Akademii múzických umění, kterou ukončil v roce 1952. Nato se do roku 1957 věnoval studiu na Filozofické fakultě UK filozofii, pedagogice a klinické, nápravné a kriminální psychologii. Zároveň pracoval jako vychovatel externista v nápravných ústavech a učil češtinu korejské studenty.

Nějaký čas učil pedagogiku a psychologii na Akademii múzických umění. V té době také dramaticky a literárně spolupracoval v pražské Redutě s Jiřím Suchým, s nímž roku 1958 založil Divadlo Na zábradlí. Zde působil jako autor, režisér a herec do roku 1962. V roce 1963 založil vlastní Nedivadlo, v němž účinkoval např. s L. Suchařípou nebo P. Boškem na různých místech v Praze. Od roku 1990 přednášel na akademii herectví a autorskou tvorbu, od roku 1992 jako profesor.

Ivan Vyskočil
spisovatel, dramatik a herec

Ivan Vyskočil

* 27. 4. 1929


Stopáž57 minut
Rok výroby 2017
 ST HD 4:3
ŽánrDokument