Televizní film podle stejnojmenné povídky Boženy Benešové o láskách a ztroskotáních naivního idealisty (1986). Hrají: V. Fialová, I. Chýlková, L. Slancová, D. Matásek, B. Poloczek, R. Lukavský, O. Navrátil, L. Lakomý, J. Dušek, S. Zindulka a další. Kamera V. Myslivec. Scénář a režie P. Tuček

Prozaička Božena Benešová, patří k předním autorkám psychologické prózy na začátku 20. století. Ve svém díle zachycuje tragické osudy mladých lidí, zvláštní předností autorčiných povídek i románů je psychologicky jemně propracovaná malba životního prostředí malých měst a kritika sociálních problémů.

Televizní film Povídka s dobrým koncem podle stejnojmenné povídky Boženy Benešové vznikl v brněnském studiu v roce 1988. Zachycuje příběh mladého idealisty, který nedokáže zlomit pouta svého společenského postavení a své vysněné představy o životě. V hlavních rolích uvidíte I. Chýlkovou a D. Matáska, v dalších pak R. Lukavského, B. Poloczka, L. Slancovou, L. Lakomého, J. Duška, O. Navrátila a další. Hudbu složil P. Hapka. Scénář a režie P. Tuček.

Napište nám