Donuty podle Kláry

1,5 hodiny
12 ks
Kynuté těsto pro oba druhy donutů
400 g hladké pšeničné mouky
50 g polohrubé mouky
60 g krupicového cukru
10 g čerstvého droždí
20 g rumu
170 g plnotučného mléka
100 g vajec
7 g soli
60 g másla
vanilkový lusk1 l rostlinného oleje na smažení
Z mléka, droždí a trochy cukru zaděláme kvásek a necháme vzejít. Smícháme mouky, cukr, rum, vejce, sůl a vanilku a přidáme kvásek, těsto hněteme. Poté vmícháme máslo pokojové teploty a dále hněteme. Těsto necháme vykynout. Po vykynutí těsto vyválíme a vykrájíme 6 donutů. Ze zbytku těsta vyválíme prameny, z kterých spleteme motané donuty. Donuty usmažíme v oleji.
Borůvkové donuty s bílou čokoládou
Borůvková náplň
400 g borůvkového džemu
50 g moučkového cukru
Borůvkový džem smícháme s cukrem.
Poleva s borůvkami a bílou čokoládou
100 g mražených lesních borůvek
100 g bílé čokolády
10 g 100% citronové šťávy
Mražené borůvky svaříme s citrónovou šťávou a v rozvaru rozpustíme bílou čokoládu
Dekorace
zlaté třpytky v pudrovém spreji
40 g bílé čokolády
100 g čerstvých borůvek
Kompletace
Do 6 usmažených donutů uděláme nožem z boku díry, a naplníme je borůvkovým džemem. Donut namočíme do borůvkové polevy a dozdobíme.
Donuty s krémem z vaječného likéru
Krém s vaječným likérem
250 g mascarpone
40 g másla pokojové teploty
200 g vaječného likéru
30 g moučkového cukru
30 g créme olé vanilka
Všechny suroviny spolu vyšleháme do krému.
Dekorace
20 g vaječného likéru
14 sušených lístků růže
Kompletace
Na 6 motaných donutů nastříkáme krém z vaječného likéru a dozdobíme kapkami likéru a lístky sušených růží.
Upozorňujeme, že recepty z pořadu Peče celá země mohly být při natáčení z technických důvodů pozměněny a zároveň, že suroviny od různých výrobců mohou mít odlišné složení, což může ovlivnit výsledný produkt.