Rady a tipy

Bábovka

Jak správně vymazat a vysypat formu na bábovku?

Vždy se používá sádlo nebo rostlinný olej, jiné tuky či máslo nejsou vhodné, protože obsahují vodu. Ta vytvoří v kombinaci s moukou či strouhankou směs, která se těžko odděluje po upečení od formy. Vymazanou a vysypanou formu je také lépe před použitím vychladit v lednici. Teplotní šok mezi lednicí a troubou zajistí snadnější vyklopení upečené bábovky.

Jak správně udělat hmotu, aby bábovka byla vláčná a nedusila?

Základem je správný recept. Když máte špatnou recepturu, neupečete s ní nikdy vláčnou bábovku. Jsou však samozřejmě i receptury na suché bábovky, neboť někomu chutnají více. Pokud chcete mít bábovku vláčnou, tak si hlídejte množství vody v těstě, tzn. množství vajec, mléka nebo jiných mléčných výrobků, či dalších tekutin, jako například alkoholu či ovocných pyré.

Co to znamená, když se bábovka „sleje“?

Toto může nastat, pokud máme dvoubarevnou bábovku a těsta jsou řidší, neudrží mozaiku a prolnou se dohromady.

Jak správně určit délku pečení?

Čím je silnější forma a čím více je těsta ve formě, tím volíme nižší teplotu a delší dobu pečení. Platí, že standardní plechovou formu, do které se vejde asi 1 kg hmoty, potřebujeme péct asi 170 °C a 50 minut v horkovzdušné troubě.

Co může způsobit, že se bábovka nepropeče?

Může to být hned kombinací faktorů. Příliš vysoká teplota při zapékání způsobí, že se na těstě vytvoří silná krusta, která nedovolí správné propečení. Také to může být špatným poměrem ingrediencí, například příliš mnoho tekutiny či naopak nedostatečné množství kypřidla jako např. prášku do pečiva či jedlé sody. A samozřejmě to také může být předčasným vytažením bábovky z trouby.

Jak poznáme, že je bábovka správně propečená?

Vezmeme špejli a zapíchneme ji doprostřed bábovky. Po vytažení musí zůstat úplně suchá.

Jak si pomoci při vyklápění bábovky?

Přikryjte bábovku vlhkou utěrkou, mírně se zapaří a jde lehčeji vyklopit z formy.

Co může způsobit, že se bábovka nevyklopí?

Často je za tím špatně vymazaná a vysypaná forma. Další možností je, že hmota ve formě byla příliš dlouho před vlastním pečením, takže se vymazaná vrstva vlastně stala součástí těsta. Nebo se nám bábovka mohla jednoduše připálit.

Čím se zachráním, když se bábovka špatně vyklopí?

Zkuste rafinované zdobení, nedokonalost můžeme zaretušovat pomocí krému, čokolády, různých posypů čí jedlých květin atd.


Další rady a triky