Dramatický boj o přežití v hlubinách moře i na přístavní pevnině za druhé světové války (2018). Německý koprodukční seriál. Hrají: V. Krieps, T. Wlaschiha, L. Caplan, R. Okon, T. Frémont a další. Režie Andreas Prochaska

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Gestapo v La Rochelle zatýká civilisty, kteří mají být drženi jako rukojmí a popraveni jako nátlak na francouzský odboj. Hagen Forster objevil důkazy Simonina vztahu s Carlou Monroe a její vazby na odboj, který je odhodlán drtivě zničit a Simone postavit před zničující rozhodnutí. Ponorka U-612 se vrací do přístavu a dramatický osud její plavby se uzavírá.

Výpravný historický seriál tematicky volně navazuje na legendární stejnojmenný válečný snímek Wolfganga Petersena z roku 1981. Osmidílná Ponorka v režii Andrease Prochasky nabízí pohled na dramatické události druhé světové války z paluby německé ponorky i spletité osudy lidí a protinacistický odboj v okupovaném La Rochelle. V hlavních rolích se představí Vicky Krieps (Nit z přízraků, Mladý Karel Marx či Kolonie), Tom Wlaschiha známý na příklad ze seriálu Hra o trůny či Lizzy Caplan, hvězda seriálu Mystérium sexu, která zde ztvárnila odbojářku Carlu Monroe.

Originální názevDas Boot
Stopáž58 minut
Rok výroby 2018
 P )D( ST HD
ŽánrSeriál 15+