Kolotoč humorných situací při oslavě v jedné bance. M. Lasica a M. Labuda, který v těchto dnech oslaví významné životní jubileum, v televizním zpracování jednoaktovky A. P. Čechova (1995). Dále hrají: I. Timková, E. Križíková, A. Goldflam a další. Kamera H. Štangl. Scénář a režie V. Strnisko

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Nechce se tomu ani věřit, že jednoaktovku Jubileum napsal Anton Pavlovič Čechov již před více jak sto lety v roce 1891, a že od té doby humorné dílko nepozbylo na divácké přitažlivosti, ba dokonce jako by spíše vyzrálo do dnešních časů. A je smutným paradoxem osudu, že autor sám, který natolik výrazně ovlivnil vývoj světové prózy i dramatu, ba dokonce dá se tvrdit, že vytvořil lyrické, psychologické drama, znamenající přechod k modernímu divadlu 20. století, se dožil pouhých 44 let. A. P. Čechov patřil k těm z mála vyvolených dramatiků – uměl nejen zdůraznit roli atmosféry, ale navíc dokázal vnější dramatický konflikt nahradit vnitřními střety lidské psychiky, jednoduchý děj – jako třeba v případě Jubilea – dokázal jako velký mistr zvýraznit komickými prvky.

Milan Lasica, Marián Labuda a další slovenští herci rádi hrají pro české diváky, proto v brněnském studiu České televize v režii Vladimíra Strniska vznikla inscenace podle ruského autora, v níž skvělé komické výkony podávají slovenští herci v češtině.

* 28. 10. 1944

† 5. 1. 2018


Stopáž54 minut
Rok výroby 1996
 ST 4:3
ŽánrFilm