Pohádka o dívce, která se zamiluje do hlasu prince a podstoupí strastiplnou cestu k jeho záchraně (1983). Hrají: J. Paulová, P. Štěpánek, O. Mikulášek, J. Radoušová, J. Březinová, D. Hofmanová, V. Fialová a další. Scénář B. Šimková. Kamera V. Myslivec. Režie V. Janečková

Pohádka, kterou vám dnes nabízíme, již patří do zlatého fondu České televize. Od premiéry na Štědrý večer 1983 zažila desítku uvedení na obrazovku. Na motivy klasické předlohy Boženy Němcové ji napsala Božena Šimková.

Vesnická dívka Běla se zamiluje do hlasu, který slýchává o polednách. Ten patří hadovi, do něhož je zaklet princ, který se jen jednou ročně může proměnit do lidské podoby. V den princových narozenin Běla v dobrém úmyslu spálí hadí kůži a princ zmizí. Potom ji čeká strastiplná cesta k záchraně milého. Do hlavních rolí Běly a zakletého prince obsadila režisérka Vlasta Janečková Janu Paulovou a letošního jubilanta Petra Štěpánka. V dalších rolích uvidíte V. Fialovou, letošní jubilantku D. Hofmanovou, J. Březinovou, O. Mikuláška, S. Zindulku a další herce.

* 2. 10. 1948


Stopáž55 minut
Rok výroby 1983
 ST AD 4:3