Naši průvodci aktivním odpočinkem, Eva a Tomáš, přijíždějí do neodhaleného zákoutí Itálie, kde překvapivě objeví vazbu místních s Českou republikou. Po paddleboardové projížďce po jezeře nás zavedou na kole do historie tohoto neuvěřitelného místa

Jezero Lago di Ledro je jedním z mnoha jezer v této části Itálie. Ostatně, při cestování po Tridentstku sami brzy zjistíte, že jezera jsou drobnými klenoty a charakteristickým doplňkem krajiny regionu Trentino-Alto Adige. Tři sta trentinských jezer dává horské přírodě opravdu jedinečný ráz, počínaje Dolomity a konče obrovským Gardským jezerem.

Je to oblast, kam jezdí výrazně méně turistů než k sousednímu největšímu jezeru Lago di Garda. Eva a Tomáš objevují historické vazby celé oblasti na Česko. Za první světové války došlo k propojení dvou území kvůli evakuaci italských obyvatel z této oblasti do středočeských měst. Jeden z pozůstatků této historické souvislosti je česká kuchyně na místní způsob, kterou zde můžete najít v mnoha restauracích.

Samotné jezero Ledro (Lago di Ledro) leží jen 10 km západně od známého jezera Garda a je ukryto mezi zelenými kopci nádherné přírody. Je dlouhé 2,8 kilometru a široké přes 1 kilometr. V jeho vodách se zrcadlí majestátní hory a samo jezero je ponořeno do překrásné alpské flóry. Představuje pravý ráj pro milovníky přírody.

Kromě jezera Eva a Tomáš objevují i místní skanzen z doby bronzové a rodinný statek na výrobu bylinných krémů a kosmetiky.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrDokument