Mistři v zimních disciplínách a průvodci cyklu Eva Samková a Tomáš Kraus si v oblasti Trentino vyzkoušejí jízdu čerstvým prašanem. Poté, co ve městě Trento odhalí tajemství místních tradic, si zalyžují s lyžařskou hvězdou Cristianem Devillem. Režie M. Vrbický

Eva s Tomášem v Trentinu divákům s nadšením předvedou svoji prudkou freeridovou jízdu, pro kterou vytváří dokonalé kulisy nádherná krajina místních Dolomit. Freeride – neboli sjezd na lyžích volným terénem – už není jen vášní úzké skupinky nadšenců. Svobodnou jízdu čerstvým prašanem vyznává stále více lidí, kterým připadá sjezd po rolbami upravených sjezdovkách příliš nudný.

Naši průvodci se pak rozhodnou pro návštěvu Trenta, centra stejnojmenného italského regionu, které je považováno za jedno z nejbohatších měst celé Itálie. Důkazem je vysoká životní úroveň, která je zřetelná na každém kroku. Díky bohaté historii se město pyšní spoustou historických památek, na které se Eva rozhodne podívat během jízdy městem na longboardu.

Další zastávkou je trentské přírodovědné muzeum. Jedná se o nové muzeum, jehož expozice je věnována především oblasti Jižního Tyrolska a Alp. Prostřednictvím audiovizuálních panelů se návštěvníci názorně seznamují i s tím, co se mohou vědci naučit vrtáním do ledovcových vrstev nebo jaké druhy volně žijících živočichů obývají oblast Trentino. V muzeu se Eva a Tomáš dozvědí i to, na jakých přírodovědeckých principech funguje např. sněhová lavina.

Nepoužité záběry z akční kamery – Trentino

Nepoužité záběry z akční kamery – Trentino

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrDokument