Rolling Stones – Je to jen rock’n’roll?

Úvaha nad vztahem kapely ke svobodnému Česku, rekapitulace všech koncertů valících se kamenů v naší zemi a ohlédnutí se za tím, jak se společnost za 28 let proměnila. Scénář a režie P. Jandourek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Ruský spisovatel Alexandr Solženicyn kdysi prohlásil: „Takový kolos, jako je Sovětský svaz, může rozetnout jenom elektrická kytara.“ Nejen Plastic People of the Universe, Jasná páka či Pražský výběr byli trnem v oku totalitnímu zřízení. Potlačováno bylo i šíření hudby zahraničních kapel, jako například právě Rolling Stones. Zakazovaná hudba se pak stala pro několik generací symbolem boje za svobodnou a neutlačovanou společnost.

Dokument „Rolling Stones – Je to jen rock’n’roll?“ je úvahou nad významem zakazované hudby za minulého režimu a vztahem členů této věhlasné skupiny ke svobodnému Československu, kde v roce 1990 zahráli jako první západní kapela. Pořad se ohlédne za všemi koncerty Rolling Stones v naší zemi, za jejich významem pro místní obyvatelstvo a za tím, jak se společnost za 28 let proměnila.

Stopáž57 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrDokument