Životopisný seriál o jednom z největších umělců 20. století s Antoniem Banderasem v hlavní roli (2018). Dále hrají: A. Rich, S. Colley, C. Poésy, P. Delevingne, R. Sheehan, T. R. Knight, A. Franciosi, S. Gabel a další. Režie Kenneth Biller

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Pablo již ve svém mládí projevoval obrovské malířské nadání a chtěl svůj talent rozvíjet dále. Ve 14 letech se dostane do malířské školy v Madridu, ale jeho styl je tamním učitelem zcela nepochopen a je mu neustále předhazováno, že musí následovat styl velkých mistrů. To svérázný Pablo v zásadě odmítá a chce najít svůj vlastní styl, který by mu vyhovoval, a ne jenom imitovat staré malby. Dospělý Picasso se pak v době španělské občanské války nehodlá zabývat politikou, a také odmítá zakázku na vytvoření obrazu pro výstavu moderního umění. Po nacistickém bombardování baskického města Guernicy v roce 1937 však nakonec svolí a rozhodne se namalovat obraz, kterým ukáže hrůzu války na zatím největším plátně, na kterém kdy maloval.

Druhá řada desetidílné série Génius z produkce National Geographic se po předcházející sérii o Albertu Einsteinovi nyní zaměří na světovou uměleckou ikonu kubistického malířství Pabla Picassa. Série zachycuje mladého génia od mladých let přes dospívání a první úspěchy až po dospělost plnou jeho uměleckých skvostů, politiky, a ovšem také milenek. Dospělého Pabla Picassa zde ztvárnil jeho slavný krajan herec Antonio Banderas, který byl za svou roli nominován na Zlatý glóbus.

Originální názevGenius - Picasso
Stopáž48 minut
Rok výroby 2017
 P )D( ST HD
ŽánrSeriál 15+