Otec se po mozkové mrtvici ocitá na hranici života a smrti. Matka a Syn nad jeho bezvládným tělem hledají slova, která by jej přinesla zpět na jejich stranu.
Režie: Václav Kadrnka. Scénář: Václav Kadrnka, Marek Šindelka, Jiří Soukup. Hrají: Vojtěch Dyk, Zuzana Mauréry, Petr Salavec a další.
Zpráva o záchraně mrtvého

Příběh filmu vychází ze skutečné události, z vlastní zkušenosti samotného režiséra, kterou Václav Kadrnka přibližuje slovy: „Tatínka postihla před několika lety mozková mrtvice, byl v kómatu a my se ho z něj s mámou snažili probrat. Trávili jsme u něj několik hodin denně, mluvili na něj a on opravdu začal za několik dní otevírat oči a reagovat. Neuvěřitelné bylo, že když se z kómatu probral, pamatoval si úplně všechno, co jsme mu říkali. To mě inspirovalo. Chci ve filmu mimo jiné ukázat, že se člověk nemá nikdy vzdávat a že smysl mají i zdánlivě nesmyslné věci. Je to pro mě nesmírně osobní věc, zkušenost na hranici života a smrti, kterou chci sdílet.“

Hlavními postavami tohoto intenzivního rodinného dramatu jsou otec, matka a dospělý syn, které ztvárnili Petr Salavec, Zuzana Mauréry a Vojtěch Dyk. Film s francouzským kameramanem Raphaëlem O’Byrneem se převážně natáčel ve fakultní nemocnici v Olomouci, ale také v Kroměříži a ve Zlíně.

Scénář k filmu Zpráva o záchraně mrtvého získal v roce 2018 hlavní cenu HAF Award v rámci Asia Film Financing Forum Hong Kong.

Režie: Václav Kadrnka. Scénář: Václav Kadrnka, Marek Šindelka, Jiří Soukup. Hrají: Vojtěch Dyk, Zuzana Mauréry, Petr Salavec a další.

Napište nám