Otec se po mozkové mrtvici ocitá na hranici života a smrti. Matka a Syn nad jeho bezvládným tělem hledají slova, která by jej přinesla zpět na jejich stranu.
Režie: Václav Kadrnka. Scénář: Václav Kadrnka, Marek Šindelka, Jiří Soukup. Hrají: Vojtěch Dyk, Zuzana Mauréry, Petr Salavec a další.
Zpráva o záchraně mrtvého

Otec (P. Salavec) leží po mozkové mrtvici v kómatu. Matka (Z. Mauréry) se synem (V. Dyk) se scházejí u jeho lůžka na oddělení urgentní péče a odmítají se smířit s nepříznivou prognózou dalšího vývoje nemoci. Chtějí milovanou osobu vrátit do života stůj co stůj. Celé dny tráví u jeho lůžka, snaží se na něj mluvit, snaží se rozpohybovat jeho tělo i znovunastartovat jeho mysl. Bezvládné tělo muže napojeného na přístroje ale nijak nereaguje. Vůbec nijak. V labyrintu chodeb, schodišť, výtahů, čekáren a ordinací městské nemocnice, která právě prochází rozsáhlou rekonstrukcí, ale probíhají desítky a možná stovky podobných příběhů. Lze se některými z nich inspirovat? Matka se synem ztrácejí někdejší odhodlání a víru, možná je třeba o otcův život a návrat bojovat docela jiným, subtilnějším způsobem, než jak to dělali dosud… Režisér Václav Kadrnka po filmech Osmdesát dopisů (2010) a Křižáček (2017) uzavírá svoji volnou trilogii o ztrátě a hledání blízké osoby a opět sází na minimalistický, ale v každém detailu promyšlený styl, pomalé, meditativní tempo a tentokrát i originální vertikální obrazový formát. Film byl uveden v hlavní soutěži karlovarského festivalu.

Napište nám