Dokument Svědkové Putinovi je celovečerní autorský dokumentární film, který vznikl v lotyšsko-česko-švýcarské koprodukci. Režie V. Manský

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Mnozí z nás měli pozoruhodnou příležitost stát se svědky začátku nového tisíciletí. Do přelomu tisíciletí mnozí z nás vkládali ohromné naděje na změnu k lepšímu i v životě v Rusku. Dnes po 17 letech lze vyvodit první závěry a porovnat očekávání s realitou. Video deníky i profesionální záběry režiséra dokumentárního filmu Vitalije Manského umožní vydat se do nedávné minulosti. Film připomene události epochálního významu, jaké pro všechny Rusy představoval 31. prosinec 1999, kdy nečekaně odstoupil prezident Jelcin a v jejich životech se objevil doposud neznámý prezident Vladimír Putin.

Vitalij Manský se pokusil vytvořit intimní obrazu krátké dějinné epochy, a to jednak prostřednictvím objektivu své kamery, s nímž velmi zblízka natáčel momenty ze života několika nejvyšších ruských politiků, ale i své vlastní rodiny a přátel. Jedná se o výrazné tvůrčí gesto, skrze něž se autor vyjádří velmi originálním způsobem k situaci ve své zemi a jejímu vztahu k České republice i Evropě. Film přináší důležitá svědectví ze zákulisí mezinárodní politiky. Vzhledem k tomu, že Manský měl před 20 lety podobný přístup k nejvyšším politikům podobně jako Pavel Koutecký u nás, lze jej považovat za jistou paralelu k českému filmu Občan Havel.

Stopáž103 minut
 P
ŽánrDokument

Všechny koprodukční filmy České televize