Jiřina Bohdalová, která právě dnes slaví 90. narozeniny, v titulní roli komedie B. Ahlforse v Divadle Na Jezerce (2018). Dále hrají: L. Švormová, V. Zawadská, J. Satoranský, V. Jeníková, Z. Maryška a Z. Hruška. Divadelní režie V. Strnisko. Kamera P. Beňa. Televizní režie Z. Zelenka

Pro milovníky divadla, kteří jsou momentálně o své zážitky z důvodu karantény ochuzeni, připravila Česká televize lahůdku – komedii v hlavní roli s Jiřinou Bohdalovou, která právě dnes oslavuje 90. narozeniny.

Mezi hlavními hrdiny komedie vypukne boj o rodinné dědictví. Jejich představy, jak s ním naložit, se různí. Jinak se na to dívá svérázná vdova plná života, jinak to vidí mnohokrát rozvedená dcera, nezaměstnaný syn či jeho bývalá manželka. Přestože jde o příběh plný černého humoru, nechybí v něm životní optimismus a láska, která kvete v každém věku.

Paní plukovníková je úspěšná komedie jednoho z nejpopulárnějších skandinávských dramatiků, která u nás není neznámá. V české premiéře ji v roce 2001 uvedlo Divadlo ABC pod titulem Popel a pálenka v hlavní roli s Jaroslavou Adamovou a v režii Jany Kališové. Inscenace Divadla Na Jezerce měla premiéru v prosinci roku 2008 a titulní roli v ní v režii Vladimíra Strniska vytvořila Jiřina Bohdalová.

Napište nám