Debata na téma kultura v době mimořádných omezení, tentokrát živě s exkluzivními hosty. Uvádí A. Michailidis

Obsah dílu

Přehrát vše

Zpěvák Dan Bárta přichází s novým albem Kráska a zvířený prach. Jeho křest se už bohužel neuskutečnil v divadle Archa, jak bylo plánováno, ale on-line v době koronavirové krize. Jaká cesta vedla k nové desce a kudy povede cesta po ní? Jsou pro Dana Bártu jeho nedávno oslavené narozeniny životním mezníkem? Jaké jsou jeho umělecké i životní plány a výzvy? Dan Bárta bude hostem ArtZóny.

Od poloviny šedesátých let vyhlašuje Památník národního písemnictví Nejkrásnější knihu roku. Je paradoxem, že letošní ročník, tak jako všechny kulturní a společenské události poznamenaný pandemií, zaznamenal rekordní počet přihlášených titulů. Svýma očima nám letošní výsledky představí grafik Robert V. Novák.

Výběrové řízení na výtvarné řešení nových stanic pražského metra, jehož výsledky budou oznámeny 10. června, opět připomíná otázku umění ve veřejném prostoru. Jak současné umění ve veřejném prostoru vypadá, jaké a kde právě vzniká, jaké jsou jeho aspirace a význam? O tom budeme diskutovat s pořadatelkou festivalu 4 + 4 dny v pohybu Denisou Václavovou a Marií Foltýnovou z Galerie hlavního města Prahy ve Fenoménu ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 L HD
ŽánrMagazín