Host: Dokumentarista Vít Klusák nejen o filmu V síti – Týden: splitting recenze na film Modelář Petra Zelenky; zhodnocení koncertu loni znovuobnovené hardcorové kapely Slut – Fenomén: Brněnské vydavatelství Indies oslavilo třicet let existence. Uvádí S. Michailidis

Obsah dílu

Přehrát vše

Dokumentární film V síti Víta Klusáka a Báry Chalupové – snad žádnému dosavadnímu dokumentu věnovala česká média tolik pozornosti. O filmu se psalo dlouho před jeho dokončením, měl obrovský úspěch s crowdfundingovou kampaní na Hithitu, vyvolal celospolečenskou debatu ještě před premiérou. Nejen o tomto filmu budeme mluvit s jeho autorem, jeho kolegy a blízkými, ale i filmovým novinářem Kamilem Filou.

Slut se stali první českou hardcoreovou kapelou, které vyšla deska u velkého vydavatelství. Vydali se na americké turné, objeli spoustu klíčových festivalů, v dob největší slávy sdíleli pódium s Iggy Popem, Prodigy nebo Ministry. Pak se ale situace obrátila a Slut skončili zpátky v undergroundu. Letos chystá tato pražská skupina novou desku, na níž momentálně sbírá materiál. A my jsme navštívili jejich únorový koncert, který okomentuje hudební publicista Jan Krejča.

Vysoká politika, ideály v přímém střetu s materiálním klidem a k tomu všudesevznášející drony. Režisér Petr Zelenka přichází po pětileté pauze s filmem Modelář a je to podle prvních reakcí trochu jiný film, než byly ty dosavadní. Rozeberou to filmoví publicisté Jan Škoda a Věra Míšková.

Indies, jedno z nejvýznamnějších českých hudebních vydavatelství letos završí třetí dekádu působení v Česku. Oslavy proběhly koncertem v brněnském Sonu a výstavou v pražském PopMuseu. Jaká budoucnost ale čeká „největšího z malých“, ale i další nezávislá vydavatelství, v měnícím se hudebním trhu? Na to odpoví celá řada hudebních vydavatelů a hudebních publicistů: Jaromír Kratochvíl, Aleš Opekar, Ondřej Bezr, Marek iob, Ondřej Ježek, Josef Jindrák, Peter Gonda, Jan Letovský, Dan Dudarec či Tomáš Mládek. A do studia přijdou Přemysl Štěpánek z Indies a Pavel Turek z Respektu.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín