Host: Jiří Burian – Týden: recenze filmu Sněží!, audiokniha Příliš pozdě zemřít mladý, výstava Jiřičná v galerii DOX – Fenomén: Dismanův rozhlasový dětský soubor

Obsah dílu

Přehrát vše

Jiří Burian, jehož alter ego Kapitán Demo je veřejnosti možná známější než jeho občanské jméno, je hudebník, skladatel, DJ, moderátor, producent a občasný herec, který obzvlášť poslední dobou čeří vody domácí hudební scény. Nakolik je překvapivé, že jeho další deska bude věnována dětem? Která z jeho rolí je mu nejbližší a nepřerostl mu kapitán Demo přes hlavu? To jsou otázky pro hosta ArtZóny.

V rubrice Týden přineseme splitting recenzi premiéry filmu režisérky Kristiny Nedvědové Sněží, nabídneme reportáž z výstavy Jiřičná v pražském Centru současného umění DOX a představíme také audioknihu podle životopisné knihy Ivo Pospíšila Příliš pozdě zemřít mladý. Dismanův rozhlasový dětský soubor je skutečným fenoménem. Mezi jeho absolventy patří Marek Eben, Václav Postránecký, Tomáš Töpfer a mnozí další. Jaké je jeho současné poslání oproti době založení před více než osmdesáti lety? V jakém ohledu je dosud jedinečný a je jeho budoucnost stejně zářivá jako jeho minulost? O tom budeme hovořit ve Fenoménu ArtZóny s uměleckou vedoucí souboru Janou Frankovou a dramaturgem ČRo Tomášem Černým.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín