Host: Petr Sís – Týden: Labutí jezero v ND, Igor Ochepovsky Project, výstava Antony Gormleyho Present – Fenomén: současná česká filmová tvorba

Obsah dílu

Přehrát vše

Mezinárodně uznávaný autor knih pro děti, ilustrátor, grafik… tím vším je Petr Sís, český rodák žijící už od poloviny osmdesátých let v USA, kde později získal i občanství. Byl jednou z hlavních hvězd letošního knižního veletrhu v Lipsku a zúčastnil se i letošního veletrhu dětské knihy v Boloni. O jeho bohaté kariéře a životní dráze připravuje dokumentární film jeho bratr David. Petr Sís bude hostem ArtZóny.

V rubrice Týden přineseme recenzi premiéry nové inscenace baletu Labutí jezero v pražském Národním divadle, nabídneme reportáž ze křtu nového EP Take Care Of Me, které se svým jazzovým projektem nahrál mladý kytarista a skladatel Igor Ochepovsky a zhodnotíme také výstavu Sira Antony Gormleyho Present, kterou v současné době uvádí Dům umění České Budějovice.

23. března byla opět po roce rozdána filmová ocenění Český lev. Co jejich výsledky vypovídají o současném stavu české kinematografie? Jaké jsou její současné trendy a kam míří? O tom budeme ve Fenoménu ArtZóny diskutovat s Helenou Bezděk Fraňkovou, ředitelkou Státního fondu kinematografie a Jiřím Konečným, filmovým producentem, který mimo jiné stojí také za letošním vítězným snímkem Všechno bude.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín