Host: David Koller – Týden: kniha Průvodce neklidným územím – Příběhy moderní české architektury, divadelní představení Modrovous – naděje žen ve Studiu hrdinů, sbírka Miroslava Velfla Transformace geometrie v GHMP – Fenomén: Podoby současného kulturního mecenášství

Obsah dílu

Přehrát vše

Legendární kapela Lucie v čele s Davidem Kollerem vydává po šestnácti letech nové album Evolucie. Co vedlo k jeho vzniku a jakou Lucii na něm najdeme? Je David Koller stále ještě jejím frontmanem nebo spíše sólistou a angažovaným umělcem? Budeme se ptát Hosta ArtZóny.

V rubrice Týden představíme knihu Průvodce neklidným územím – příběhy moderní české architektury autorů Ondřeje Horáka a Vojtěcha Šedy, přineseme reportáž z představení Studia hrdinů Modrovous – naděje žen a navštívíme výstavu Transformace geometrie sestavenou ze soukromé sbírky Miroslava Velfla v Galerii Hlavního města Prahy.

Mecenášství je tradičním způsobem finanční podpory umění již po několik staletí. Jaké jsou jeho moderní podoby a jak významným zdrojem prostředků je pro současné umělce? Je dnes tolik populární crowdfunding jeho soudobou paralelou? A kdo jsou vlastně dnešní mecenáši? O tom budeme hovořit s ředitelem prostoru Jatka 78 Štěpánem Kubištou a mecenáškou Nadiou Altenburg Kohl ve Fenoménu ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrMagazín