Host: Petr Zuska – Týden: Ceny Anděl, Sňatky z rozumu v Divadle na Vinohradech, Křížová cesta L. Hurníka v katedrále sv. Víta – Fenomén: angažované umění. Uvádí S. Michailidis

Obsah dílu

Přehrát vše

Petr Zuska patří k nejvýraznějším českým tanečníkům a choreografům poslední dekády. Na konci minulého roku ukončil své patnáctileté působení ve funkci uměleckého šéfa Baletu Národního divadla v Praze. Jaká je jeho první sezóna po skončení této významné kariérní etapy, jak se zdařila jeho nejnovější choreografie na scéně Jihočeského divadla a jaké jsou jeho další plány a cíle?

Přineseme reportáž z předávání letošních hudebních cen Anděl a s hostem ve studiu se zamyslíme nad jejich kreditem v roce 2018, představíme premiéru inscenace Sňatky z rozumu v Divadle na Vinohradech a navštívíme také uvedení Křížové cesty Lukáše Hurníka ve svatovítské katedrále.

Jaká sdělení přináší umění v demokratické společnosti? Mají se umělci vyjadřovat k veřejným otázkám? Přinášejí apel, nebo jen prázdná gesta? Angažované umění, fenomén ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrMagazín