Vojtěch Dyk & B-Side Band

Závěrečný koncert úspěšného turné souboru v roce 2017, na němž zazněly originální autorské skladby, ale i největší světové hity v novém aranžmá, které zvedly ze sedadel a roztančily fanoušky v Kongresovém centru ve Zlíně. Účinkují: V. Dyk, J. Buchta, T. Koudelka, J. Kalousek, B. Urbánek, M. Žáček a další. Kamera P. Hoznauer. Režie R. Motyčka

Jedinečné spojení brněnského B-SIDE BANDu se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem je momentálně jedním z nejžádanějších a nejsledovanějších projektů současné české kulturní scény. Profesionální brněnský bigband pod vedením bandleadera Josefa Buchty je nadžánrovým a nezávislým tělesem, které se potkává s Vojtěchovým naturelem nejenom svou energií, ale i efektivním aranžmá a komunikací s publikem.

Závěr tour 2017, která byla už šestá v pořadí a čítala bezmála 50 koncertů, si brněnský B-Side Band společně se zpěvákem Vojtěchem Dykem naplánoval v Kongresovém centru ve Zlíně a byl to večer, který si muzikanti i fanoušci užili opravdu velkolepě, o čemž svědčila i atmosféra samotného vystoupení. Nový repertoár nabídl tentokrát mnohem více tanečních hitů, a to jak původních autorských skladeb, tak i nejznámějších světových či tuzemských šlágrů v nové instrumentaci, a potvrdil to, že hudební základ je u kapely podřízen především snaze vytvořit moderní a barevný bigbandový zvuk, vtáhnout posluchače do děje energií a efektními aranžmá, o což se postarala i nápaditě stylizovaná scéna v podobě baru, kde se dokonce míchaly a popíjely drinky, které ochutnali i někteří diváci v sále.

Stopáž89 minut
Rok výroby 2017
 P HD
ŽánrHudba