Satirická komedie o největším českém lobbistovi současnosti. Tonda Blaník už nechce v zákulisí tahat za temné nitky, chce se sám stát novým českým prezidentem. Slibuje korupci dostupnou pro každého i máslo a lithium do každé rodiny. Koprodukční snímek ČT (2018). Hrají: M. Daniel, H. Jeřábek Třešňáková, M. Dalecký, E. Hanzlíková, J. Potměšil, T. Sedláček, T. Sokol, J. Železný, I. Bartoš, L. Špaček a další. Scénář: T. Hodan, R. Geisler, J. Bartes, M. Najbrt a B. Tuček. Kamera: J. B. Střítežský, M. Štěpánek a H. Parkán. Režie M. Najbrt

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Kampaň, ve které s pomocí tajemníka Žížaly a asistentky Lenky naslibuje lidem, co jim nikdo nemůže dát, má úspěch. Tondova kandidatura však skončí dřív, než začala, protože Žížala nedoručí na ministerstvo včas podpisové archy. Jenže to by nebyl Tonda Blaník, aby si s takovou „nepříjemností“ neporadil. Je přece ještě dost jiných kandidátů a do Tondovy hlavy nikdo nevidí… Příběh filmu navazujícího na úspěšný seriál se odehrává na pozadí skutečných událostí druhé přímé volby prezidenta České republiky. Vystupuje v něm celá řada reálných aktérů českého politického a společenského života.

Ve filmu dále hrají Jan Železný, Jan Potměšil, Helena Třeštíková, Ivo Mathé, Jan Hřebejk, Roman Vaněk, Olga Sommerová nebo Ivan Bartoš. Jako speciální hosté v něm vystupují Tomáš Sedláček, Tomáš Sokol, Tomáš Klus, Ladislav Špaček, Aleš Háma, Miroslav Kalousek, Jaroslav Hutka a kandidáti na prezidentský úřad. Filmovou hudbu složila kapela Midi Lidi.

Tomáš Klus – Prezident Blaník

Tomáš Klus – Prezident Blaník

Stopáž82 minut
Rok výroby 2018
 D ST AD HD
ŽánrFilm 15+

Všechny koprodukční filmy České televize