Některá setkání navždy změní náš život. Tragikomedie podle románového bestselleru Radky Třeštíkové.
Režie: Rudolf Havlík. Scénář: Radka Třeštíková, Rudolf Havlík. Hrají: Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková, Marek Taclík a další.
Bábovky

Tragikomedie režiséra Rudolfa Havlíka je natočená podle úspěšného knižního bestselleru Radky Třeštíkové. Filmová mozaika příběhů ze současnosti vypráví o tom, že všichni jsme nějak propojení – láskou, nenávistí, strachem, touhou po naplnění i obavami o život. Všichni jsme součástí složité sítě, která je utkána z emocí, a i drobné náhody někdy mohou změnit osudy ostatních lidí.

Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné i bolestné situace z každodenního života, které zná každý z nás. Ženské postavy vybrané z knižního děje jsou různého věku a sociálního statutu a jsou nositelkami nejrůznějších názorů a vlastností. Díky tomu se pokoušejí vypořádat s nejrůznějšími situacemi různým způsobem: zápolí s nevěrou a touhou po dítěti (ovulací posedlá manželka Karolína), s přáním udržet si partnera (středoškolská učitelka Rebeka) či se naopak vymanit ze zraňujícího vztahu (prostitutka Linda), bojují s požadavky náročné práce (manažerka Renata) či s definitivou smrtelné nemoci (lékařka Miluška). Studentka Nikola, o kterou se její vlivní a bohatí rodiče nestarají, je pak postavou v ohrožení, která se stává jedním z katalyzátorů celého dění.

Napište nám