Příběh atentátníka Johna Hinckleyho, který 30. března 1981 vytáhl zbraň na nově zvoleného prezidenta Ronalda Reagana (2016). Hrají: K. S. More, T. Matheson, C. Nixonová, M. Pniewski, P. S. Esprit a další. Režie Rod Lurie

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V roce 1980 se naplno rozbíhá souboj o novou hlavu Spojených států, o níž se má utkat stávající prezident Jimmy Carter a republikánský kandidát – bývalý kalifornský guvernér a herec Ronald Reagan (Tim Matheson). Ve volbách vítězí Reagan a na počátku roku 1981 se stává novým americkým prezidentem. Tyto události pasivně sleduje i John Hinckley (Kyle S. More) – plachý a podivínský mladík, který je posílán k psychologům a psychiatrům a který je posedlý mladou herečkou Jodie Fosterovou. Tu nemůže nijak pustit z hlavy a při pokusu o její kontaktování a seznámení vždy selže. Labilního Johna silně zasáhne smrt jeho obdivovaného Johna Lennona, přitom si však uvědomí, že se o jeho atentátníkovi dozvěděl celý svět. A tak aby na Jodie zapůsobil, rozhodne se pro radikální čin a inspirovaný filmem Taxikář, kde Jodie hrála po boku Roberta de Nira, chce zastřelit prezidenta.

Historické drama o atentátu na Ronalda Reagana, který se udál 30. března 1981 krátce po jeho zvolení, rekonstruuje události a motivy, které vedly mladého a psychicky narušeného Johna Hinckleyho k činu zastřelit prezidenta. Věnuje se však také politické kariéře Ronalda Reagana, před i po volbách, jeho osobnímu životu a pochopitelně také i následkům atentátu.

Originální názevKilling Reagan
Stopáž96 minut
Rok výroby 2016
 )D( ST HD
ŽánrFilm