Potkali se na virtuální farmě. On pochází z Pákistánu, ona žije na vozíčku. A teď spolu čelí předsudkům, které vůči nim společnost chová.
Režie: Kateřina Hager, Asad Faruqi.
Manželství

Digitální technologie způsobila revoluci v celé řadě aspektů našeho života, seznamování a lásku nevyjímaje, a to včetně všech rizik a nových příležitostí, které s sebou přináší.

Vztah české vozíčkářky Zdenky a jejího pákistánského manžela Tabiše se zrodil online při hraní počítačové hry “Farmville”. Ti dva spolu nejprve hospodařili na virtuální farmě, jenže vzájemné zalévání cibule a rajčat postupně přerostlo v romanci a nakonec i svatbu. Zatímco internet lehce překonává geografické vzdálenosti a umožňuje tak i nečekaná spojení, politické, společenské a kulturní hranice nadále přetrvávají. Více než pět let od svatby jsou Zdenka a Tabiš nuceni prožívat své manželství téměř výhradně prostřednictvím internetu, neboť Tabišovy žádosti o vízum do České republiky opakovaně narážejí na nedůvěru českých úřadů. Po letech online vztahu a prokazování “skutečné lásky” úřadům, dochází však v jejich případu k nečekanému obratu a Tabišův i Zdenčin sen o společné domácnosti v české Aši má konečně naději stát se realitou.

Film české režisérky Kateřiny Hager a pákistánského dokumentaristy Asada Faruqiho zachycuje fascinující příběh jednoho manželství, které čelí řadě překážek a předsudků, přičemž svérázné osobnosti protagonistů navíc obohacují dramatické líčení o nejeden humorný moment.

Režie: Kateřina Hager, Asad Faruqi.

Napište nám