Večeře pro jednoho

Proslulý silvestrovský skeč Freddieho Frintona v jedné z jeho variací natočených pro německou televizi (1963). Dále hrají M. Wardenová a H. Piper. Režie Heinz Dunkhase (V anglickém a německém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Stará dáma z kdysi honosného rodu a její oddaný sluha slaví její devadesáté narozeniny ve stejném aranžmá jako každý předchozí rok, i když dáma své čtyři hosty už dávno přežila.

Komediální skeč, původně napsaný britským lidovým dramatikem Laurim Wyliem, je spojovaný především s britským varietním komikem Freddiem Frintonem, který ho se svou partnerkou May Wardenovou předváděl od poloviny čtyřicátých let. Společně s tímto vystoupením obrazili také řadu dalších zemí, kde se těšilo velké popularitě. V roce 1963 vznikly přinejmenším dvě inscenace skeče pro německou televizi NDR, které dlouhá léta platily za stálici silvestrovských vysílání v německy mluvících zemích, v Dánsku, ale také v dalších regionech, včetně Československa. Díky masivní popularitě se tak Večeře pro jednoho stala nejvíce reprízovaným pořadem v dějinách televize, jak tvrdí Guinessova kniha rekordů. Česká televize uvádí kompletní osmnáctiminutovou verzi, která je ze všech existujících nejčastěji uváděná. Od jiných verzí se liší jednak výrazně lepší výpravou a obrazovou režií, ale také úvodním slovem v němčině.

Originální názevDer 90. Geburtstag oder Dinner for One
Stopáž18 minut
Rok výroby 1963
 T HD 4:3
ŽánrZábava