To nejlepší z nejlepšího za uplynulé čtvrtstoletí na české muzikálové scéně oslavil koncert Proms Gala ve Foru Karlín (2017). Účinkují: M. Absolonová, B. Basiková, H. Holišová, J. Kříž, T. Mátlová, P. Vítek, M. Vojtko, M. Gemrotová a další. Hraje Český národní symfonický orchestr, diriguje M. Rota. Režie A. Rezek

Aby se oslavilo to nejlepší z nejlepšího za uplynulé čtvrtstoletí na české muzikálové scéně, si vzal za cíl galakoncert, který se konal 10. října 2017 ve Foru Karlín. Zazpívali na něm držitelé Cen Thálie a hosté z pražských i brněnských divadel. Dirigentem byl Maestro Marcello Rota. Český národní symfonický orchestr (ČNSO) připomenul na tomto speciálním večeru PROMS GALA legendární muzikál Les Misérables/Bídníci, který byl v Praze uveden poprvé před čtvrt stoletím. Inscenace podle románu Viktora Huga zahájila v roce 1992 český muzikálový boom, jehož součástí se následně staly Dracula, Jesus Christ Superstar, Fantom opery nebo Johanka z Arku.

„Náš orchestr zahrál skladby z muzikálů West Side Story, Sunset Boulevard nebo Chicago,“ uvedl šéf ČNSO a festivalu Prague Proms Jan Hasenöhrl, který sólově zahrál na trubku árii Memory z muzikálu Cats. Sólisty Mariana Vojtka, Moniku Absolonovou, Báru Basikovou, Hanu Holišovou, Pavla Vítka nebo Jana Kříže doplnil smíšený sbor a řada původních představitelů z muzikálů Les Misérables/Bídníci, Jesus Christ Superstar nebo Dracula. „Vybírali jsme interprety, kteří mají na repertoáru slavné muzikálové melodie a patří k nejobsazovanějším umělcům tuzemských scén,“ doplnil koproducent Janis Sidovský, který program sestavil.

Stopáž85 minut
Rok výroby 2017
 HD
ŽánrHudba