Dva bratři rozdělení konfliktem, do něhož byli proti své vůli vrženi. Jihokorejské válečné drama (2004). Hrají: Jang Dong-gun, Won Bin, Lee Eun-joo, Gong Hyung-jin a další. Režie Kang Je-gyu

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Jin-Tae usiluje o to, aby mohl jeho mladší bratr Jin-Seok studovat vysokou školu, a tak dře jako čistič bot. Vypadá to, že sourozenci mají o své budoucnosti jasno, jenže vypukne korejská válka a oba musejí narukovat. Bojují na straně Jižní Koreje, ovšem jak čas postupuje a vřava sílí, začínají se oba měnit. Především pak Jin-Tae se vrhá po hlavě do nebezpečných akcí, v nichž je ochotný nasazovat život svůj i svých mužů – to vše v poněkud bláhové naději, že jeho hrdinství umožní mladšímu bratrovi časnější návrat domů.

Jihokorejské válečné drama otevřeně, až naturalisticky ukazuje hrůzy války. Nejde tady o romantickou obranu vlasti, ale o každodenní děs a umírání. „Nic nestojí za to, abychom tady takhle chcípali,“ komentuje strádání rezignovaně jedna z postav. Jak čas postupuje, přestávají vojáci věřit smysluplnosti celého běsnění – kdo má pravdu? A záleží na tom vůbec? Snímek hojně využívá prvky typické pro válečná dramata, a to včetně syrových obrazů nebo výrazné hudební složky.

Originální názevTaegeugki hwinalrimyeo
Stopáž143 minut
Rok výroby 2004
 )D( ST HD *
ŽánrFilm 15+