Česká hlava 2017

Přenos slavnostního galavečera 16. ročníku předávání cen Česká hlava za největší objevy, patenty a vynálezy uplynulého roku. Režie J. Fronc

Slavnostní galavečer 16. ročníku předávání cen Česká hlava 2017 za největší objevy, patenty a vynálezy uplynulého roku. Letošní galavečer se koná v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze.

Společnost Česká hlava je spolu s Úřadem vlády ČR každoročním vyhlašovatelem stejnojmenných cen – nejprestižnějšího českého ocenění za vědu a výzkum, kterého mohou vědci v naší zemi dosáhnout.

Česká hlava je největší projekt pro rozvoj české vědecké a technické inteligence, tedy té části společnosti, která bývá mnohdy upozaděná, ačkoliv na ni stojí prosperita naší země. Projekt vznikl před 16 lety z iniciativy intelektuálů v čele s Arnoštem Lustigem a prof. Antonínem Holým s jediným cílem – vytvořit projekt pro vědce a techniky, který by jim pomohl získat popularitu a prestiž, kterou v tak hojné míře věnujeme třeba sportovcům či umělcům. Vyhlášení České hlavy vyjadřuje hrdost na české vědce, kteří posunuli naši civilizaci, na jejich vůli, inteligenci, nezlomnost a sebeobětování. Často je považován za tzv. „českou nobelovku“.

Projekt Česká hlava je multioborový, laureátům v několika kategoriích je národní cena Česká hlava předávána již od roku 2002. Vyhlášení se každoročně účastní mnoho významných osobností společenského i politického života a též osobnosti podnikového sektoru. Pořadem provází Jakub Železný. Režie medailonků osobností se letos ujal režisér Jiří Podlipný. Režie Jan Fronc

Stopáž52 minut
Rok výroby 2017
 P HD
ŽánrZábava