Pásmo melodií významného českého textaře, konferenciéra a scenáristy z pořadu Kam zmizel ten starý song (2004). Režie J. Kratochvíl

Obsah dílu

Přehrát vše

Píseň pro Kristinku z rozhlasové hudební komedie Sto dukátů pro Juana v podání Waldemara Matušky uvádí pořad Televizní písničky a songy herce, konferenciéra a scenáristy Vladimíra Dvořáka. Texty jako Čert ví proč, Marina, Váš dům šel spát a O nás dvou se nejméně pro dvě generace staly zárukou profesionální práce tohoto nesmírně vtipného textaře. Obzvlášť rád šil texty na míru žensky půvabné zpěvačce Yvettě Simonové, která účinkuje v sólových písních Já se neztratím, Chviličku spát, nebo po boku Milana Chladila v duetech Kulatý svět, Prima den, nebo O nás dvou z hudební dílny Pavla Bayerleho.

Písecký rodák Vladimír Dvořák (1925–1999) pocházel z železničářské rodiny. Už v prvních poválečných létech působil jako redaktor v Mladé frontě a v Československém rozhlase, šéfoval v divadle Alhambra a hostoval v hereckém souboru Pražské estrády. Zahrál si také epizodní role v několika filmech, například Hudba z Marsu, Až přijde kocour a Malí medvědáři.

Se svou nerozlučnou kolegyní Jiřinou Bohdalovou se poprvé Dvořák objevil na televizní obrazovce v roce 1956. Pracovními partnery zůstali až do konce konferenciérova života. Právě zde se datují počátky úspěšné inteligentní televizní zábavy, z níž nejznámější bylo Televarieté.

Dvořákova scenáristická činnost se odrazila také v zábavných a soutěžních pořadech 60. a 70. let – Kdo s kým, o čem, pro koho, Písničky na zítra, Píšu-píšeš-píšeme a ještě dodnes nezapomenutá programová řada Zpívá celá rodina.

Stopáž32 minut
Rok výroby 2004
 4:3
ŽánrHudba