Herečka známá především z filmu Lásky jedné plavovlásky žila ve stínu slavnější sestry Jany a její životní pouť provázela řada překážek i ztrát (2014). Připravili A. Vebrová a A. Derzsiová

Hana Brejchová se narodila 12. prosince 1946 do početné pražské rodiny. Její herecká kariéra se začala rozvíjet s celovečerním debutem Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana, ve kterém ztvárnila hlavní roli naivní dívky Anduly. Film dosáhl značného úspěchu na mezinárodních festivalech, nicméně následující role Hany Brejchové již byly spíše vedlejší a méně výrazné. A to i přesto, že účinkovala ve více než 30 filmech. Divákům se vybaví pravděpodobně Nejkrásnější věk Jaroslava Papouška a z pozdějších televizních rolí koprodukční seriál Cirkus Humberto nebo neméně populární seriál Zlá krev.

Kariéra Hany Brejchové nicméně stála ve stínu hvězdy její sestry Jany, která již v 50. a 60. letech představovala jeden z pomyslných vrcholů československého hvězdného systému. Hana se mnohem více než na herectví orientovala na manželství a rodinu. Musela ale překonat řadu životních těžkostí a milostných zklamání. Nahlédněme společně s moderátorkou Zuzanou Burešovou do pozadí „Lásek jedné plavovlásky“, jak se odehrály ve skutečnosti.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 ST AD
ŽánrDokument