Talentovaného herce sužuje velmi vážná nemoc synka i podvodník, jenž ho přivedl až na hranici existenčního minima. Jak čelí nepřízni osudu? Připravili: J. Hölzel, P. Brynych a A. Sirotková

Michal Zelenka je talentovaný herec, jehož osud odvedl z prken, která znamenají svět. Muž, který byl brutálně oklamán a obrán o peníze. Ale především milující tatínek, který se dnes a denně bojí o život svého nemocného dítěte.

Narodil se v Lidicích, kam se s manželkou a synem po letech vrátil. Zahrál si i ve stejnojmenném filmu. Už v šestnácti letech účinkoval ve Vinohradském divadle a záhy se dostal na pražskou DAMU a ke spoustě divadelních i televizních rolí, zejména v Činoherním klubu, který musel po letech pro nedostatek rolí a z něho plynoucích depresí opustit. Avšak po čase ho i v angažmá divadla ABC a po úspěšných seriálech na příklad Vyprávěj sužoval pocit vyhoření. Divadlo proto opustil a našel si jiné zaměstnání.

V roce 2008 se mu narodil prvorozený syn Vojta a za dva roky přibyl Kryštof, u kterého lékaři zjistili fatální onemocnění – cystickou fibrózu. Nemoc je sice léčitelná, ale zatím nevyléčitelná. Život se kvůli striktním hygienickým i stravovacím pravidlům a velké časové zátěži i finanční nákladnosti léčby obrátil Michalovi i jeho ženě naruby.

Žili s rodinou v Praze v poměrně malém bytě, proto se rozhodli postavit si domek v Lidicích, blíž k Michalovým rodičům. Peníze z prodeje bytu poukázali do advokátské kanceláře do doby zápisu na katastru, jenže jejich peníze advokát zpronevěřil; Zelenkovi je dodnes nedostali zpět, byť podali hromadnou žalobu s dalšími padesáti rodinami. Žijí na půdě domku Michalových rodičů a trápí je pocit bezpráví. Jak se jim daří najít dostatek energie a radosti? Jakou šanci mají, že jednou odemknou svůj vysněný dům?

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD
ŽánrDokument