Vzpomínka na legendárního hokejistu a trenéra, který zažil stupně vítězů, výsluní i pády (2013). Připravili: A. Vebrová, Z. Burešová, J. Nekvasil a A. Derzsiová

Jaroslav Holík (narozen 3. 8. 1942) se stal, spolu s bratrem Jiřím, legendou českosloveského ledního hokeje. Sport miloval od malička a tvrdou prací, díky svému nezlomnému odhodlání a fyzické odolnosti se vypracoval až na samotný sportovní vrchol. Jako hráč armádního klubu Dukla Jihlava vybojoval sedm titulů mistra republiky. Pravidelně startoval za československou reprezentaci a s ní vyhrál šest medailí z mistrovství světa, ke kterým v roce 1972 přidal ještě bronzovou olympijskou medaili. Jaroslav Holík byl také velice úspěšným hokejovým trenérem juniorské hokejové reprezentace.

Vynikajícího sportovce ale v životě provázely mimo sportovních úspěchů i zdravotní problémy, které se stupňovaly především v posledních letech. I přes to, že s nimi Jaroslav Holík bojoval s obdivuhodnou odvahou a silou, která mu byla celý život vlastní, jeho hvězda zhasla dnes v brzkých ranních hodinách.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 ST
ŽánrDokument