Usměvavá mistryně světa ve sportovním aerobiku ví své o tom, co je to deprese (2013). Připravili: T. Voženílek, P. Klener a S. Oktábcová

Olga Šípková chtěla být učitelkou, toužila po klidném životě a velké spokojené rodině. Jenže osud zamíchal kartami jinak. Během studií jí učaroval sportovní aerobic a úspěchy v něm ji katapultovaly mezi hvězdy. Stala se mistryní republiky, Evropy a pak i světa. Točila výukové programy, chystala lekce cvičení, vystupovala v médiích. Celé dny se nezastavila, tvrdě na sobě pracovala, jako trenér jí pomáhal její manžel.

Pak se pustila v tom, co jí šlo a těšilo, do podnikání. Založila si vlastní fitness studio. A celé dny zase pro změnu řešila provozní a ekonomické otázky ve firmě. Do toho přišla nemoc obou rodičů. Ze všeho se ale začala cítit unavená a přidal se i pocit vyhoření a úzkosti. Příběhem ženy, která ví, jak zrádné mohou být deprese, a rozhodla se o nich mluvit hlavně proto, aby pomohla těm, kteří je nepoznají nebo s nimi nedokáží bojovat, provede Tomáš Voženílek.

Olga Šípková
sportovkyně

Olga Šípková

* 12. 4. 1969


Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 ST
ŽánrDokument