Známý zpěvák a kytarista vyrůstal od mládí bez rodinného zázemí. Léta žil v emigraci, po návratu ho ale postihla vážná nemoc (2012). Připravili: Š. Volemanová, A. Vebrová, J. Nekvasil a A. Derzsiová

Bob Frídl byl český písničkář, zpěvák, kytarista a skladatel. Zpočátku zpíval a hrál sólově, později také několik let spolupracoval s pěveckým sesterským duem Martha & Tena. Od roku 1971 začal pravidelně vystupovat doma i v zemích někdejší RVHP, jeho popularita stoupala. Na vrcholu své umělecké dráhy v polovině 70. let 20. století hrál a zpíval s doprovodnou hudební skupinou Jana Sochora. V polovině 80. let Frídl emigroval do Řecka, kde se věnoval podnikatelské činnosti v cestovním ruchu. Po listopadu 1989 přijížděl pravidelně do Čech, v roce 2000 se vrátil natrvalo. Šlo nejen o návrat do vlasti, ale i o návrat umělecký, vystupoval sólově po různých hudebních a společenských klubech.

Do tohoto období ale tragicky zasáhla zhoubná nemoc – rakovina plic. Průvodkyní příběhem slavného zpěváka, přezdívaného „český Bob Dylan“ je moderátorka Šárka Volemanová.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 ST
ŽánrDokument