Známá pražská advokátka a bývalá poslankyně léta bojovala s nebezpečnou nadváhou. Zhubla o 48 kg a změnila celý svůj život. Připravili: B. Kroužková, J. Kačer a M. Elšíková

Známá pražská advokátka, bývalá poslankyně federálního parlamentu Klára Samková se rozhodla radikálně změnit svůj život. Podstoupila operaci žaludku, zhubla a změnila image. Výsledkem je nejen proměna v krásnou ženu, ale také nový vztah a druhé manželství.

Klára Samková na sebe upozornila již jako mladá poslankyně Federálního shromáždění na počátku devadesátých let, kdy hájila barvy Romské občanské iniciativy. Přestože není Romka, jak jí bývá někdy podsouváno – vzala si romského aktivistu Ivana Veselého. Mají spolu dceru Dariu Alžbětu.

Svůj výrazný vzhled přičítá Klára Samková italskému předkovi. Pochází z Brna, z rodiny kunsthistoriků.

Léta se trápila se svým vzhledem a nadváhou, až se jednoho dne rozhodla pro radikální řešení: podstoupila operaci žaludku, tzv. by-pass a plastiku břišní stěny. Zhubla celkem 48 kg. O tom, že se dokonale proměnila z nevýrazné ženy v krásku, svědčí mimo jiné fakt, že její manžel neunesl tuto proměnu a manželství skončilo rozvodem. Klára Samková se hned za dva měsíce vdala znovu – sama říká, že z lásky.

S novou image jí přibyla síla k řešení nových právnických sporů – má za sebou mimo jiné jedenáct vyhraných soudních jednání ve Štrasburku. Založila novou kancelář, kde zaměstnává výhradně ženy – a většinou blondýny.

Sama o své změně říká, že nikdy není pozdě začít a že to doporučuje všem ženám.

Průvodkyní pořadem je moderátorka Barbora Kroužková.

Stopáž27 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrDokument