Známá herečka a moderátorka podřídila vše touze po dítěti. Po dlouhých pěti letech se její sen splnil díky umělému oplodnění (2010). Připravili: E. Janečková, L. Marková, J. Nekvasil a A. Derzsiová

Herečka a moderátorka Michaela Maurerová se narodila v Havířově, ale rodina se brzy přestěhovala do Prahy. Michaela byla drobná, pihatá a hyperaktivní dívenka. Když jí byly čtyři roky, rodiče se rozvedli a ona zůstala sama s maminkou. Její tatínek je uznávaným ortopedem a maminka inženýrka ekonomie. S dceřinným rozhodnutím studovat herectví na DAMU rodiče nesouhlasili. Michaela se však na herectví dostala a její kariéra se začala postupně rozbíhat.

Míša přiznává, že měla složitou pubertu a navíc byla velkým samorostem. S maminkou si moc nerozuměly. Někdy se například stalo, že jí jen oznámila, že zůstane u svého kluka a tři dny nepřišla domů. Nepřítomnost otce v rodině a velká Míšina přímočarost zřejmě ovlivnily její vztahy s kluky, které příliš nevycházely, Michaela toužila po pevném vztahu, rodině a hlavně po dětech. K dětem měla vždy blízko a bavilo ji dělat pro ně různé akce a charitativní projekty.

Pak našla toho pravého, podnikatele Milana Kožíška. Od pětadvaceti let se pokoušela otěhotnět, ale nešlo to. Nakonec podřídila touze po dítěti vše i svou kariéru a vzdala se velké role v seriálu. Její největší sen, založení rodiny, se stále nedařil, i když objektivně nebyl žádný důvod k panice. Míša i její partner neměli žádné zdravotní problémy, měli lékařsky potvrzeno, že jsou naprosto zdraví. Pět let se pokoušeli neúspěšně o miminko, ale přirozenou cestou to prostě nešlo. Míša již zřejmě měla psychický blok. Její vztah s partnerem procházel těžkým obdobím. A tak se nakonec rozhodli pro umělé oplodnění.

Celá procedura je velmi složitá a partneři se musí obrnit velkou trpělivostí. Musí počítat s tím, že jim to nemusí hned napoprvé vyjít, což byl i případ Míši. Michaela si musela v rámci hormonální stimulace píchat celý měsíc každý den injekce do břicha a ani odběr vajíček nebyl nic příjemného. Když se pak oplodnění napodruhé podařilo, byla štěstím bez sebe. Vymodlené těhotenství Michaela protrpěla, ale nakonec se narodila zdravá dvojčata, Josífek a Madlenka.

* 29. 9. 1979


Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 ST
ŽánrDokument