Populární zpěvačka, proslavená rolí Saxany ve filmu Dívka na koštěti, se musela vyrovnávat s předčasným odchodem svých nejbližších (2009). Připravili: M. Formáčková, J. Jirásek a S. Oktábcová

Lidé znají Petru Černockou jako milou, vtipnou, inteligentní a neustále mladě vypadající zpěvačku. Jakoby ji nikdy nemohlo potkat nic špatného. Ale opak je pravdou.

Petra je druhorozené dítě, má staršího bratra Pavla, také muzikanta. Její talent k hudbě a tanci byl zřetelný, už když byla dítě. Petra však přesto na dětství vzpomíná se smutkem. Maminka byla vážně nemocná, trpěla poruchou srdečních chlopní a bylo jí stále špatně. Když bylo Petře devět, maminka zemřela. Tatínek potom výchovu sám nestíhal. Starší bratr byl ve věku, kdy poslouchal rádio Luxembourg, nosil dlouhé vlasy a kytičkované kalhoty, zakládal kapely a na mladší sestru neměl čas. Petra se cítila osamělá. Situace se zlepšila, až když se tatínek podruhé oženil a ona si s nevlastní matkou dobře rozuměla.

Když bylo Petře jednadvacet let a měla za sebou první hudební úspěchy i hlavní roli v komedii Dívka na koštěti, vdala se a čekala miminko. Po komplikovaném a prý i zanedbaném porodu se narodil chlapeček. Byl ale přidušený a žil jen tři dny. S touto ranou osudu se Petra nedokázala celá léta vyrovnat. Její manželství se kvůli této těžké zkoušce po čase rozpadlo. Trvalo osm let, než se Petra stala matkou podruhé, a jak ona říká o své dnes dospělé dceři Báře: „To už naštěstí není žádná třináctá komnata.“ Průvodkyní pořadem je redaktorka Marie Formáčková.

Petra Černocká
zpěvačka, herečka

Petra Černocká

* 24. 11. 1949


Stopáž27 minut
Rok výroby 2009
 ST AD 4:3
ŽánrDokument